NB LOQ-15ARP10E R7-170 15\\\"/16GB/1TB 83S000BERM LENOVO
NB LOQ-15ARP10E R7-170 15\\\
  • Processor family: AMD Ryzen™ 7
  • Processor model: 170
  • Display diagonal: 15.6
  • Display resolution: 1920 x 1080
  • Internal memory: 16
  • SSD capacity: 1000
  • Discrete graphics card model: NVIDIA GeForce RTX 3050
47,114ден.
  • Достапност: Има залиха
  • Шифра: 457249
  • Гарантен рок: 24 месеци
Technical Specifications
  • Summary: Lenovo LOQ 15ARP10E. Product type: Laptop, Form factor: Clamshell. Processor family: AMD Ryzen 7, Processor model: 170, Processor frequency: 3.2 GHz. Display diagonal: 39.6 cm (15.6"), HD type: Full HD, Display resolution: 1920 x 1080 pixels. Internal memory: 16 GB, Internal memory type: DDR5-SDRAM. Total storage capacity: 1 TB, Storage media: SSD. On-board graphics card model: AMD Radeon 680M, Discrete graphics card model: NVIDIA GeForce RTX 3050. Product colour: Grey
  • Vendor Homepage: https://www.lenovo.com/gb/en/p/laptops/loq-laptops/loq-15-series/lenovo-loq-essential-15arp10/83s0cto1wwgb1?orgRef=https%253A%252F%252Fwww.google.com%252F&srsltid=AfmBOorQRScvi0I780rj9Ejmz8Yg8-eALTLMMm5u5PVh6jlpZ7b8l7cQ
  • Name: NB LOQ-15ARP10E R7-170 15"/16GB/1TB 83S000BERM LENOVO
  • Category Code: NB
  • Processor manufacturer: AMD
  • Processor generation: AMD Ryzen 100 Series
  • Processor model: 170
  • Processor cores: 8
  • Processor threads: 16
  • Processor boost frequency: 4.75
  • Processor frequency: 3.2
  • Processor cache type: L2 & L3
  • L3 cache: 16
  • L2 cache: 4
  • Processor base power: 45
  • Display diagonal: 15.6
  • Panel type: IPS
  • HD type: Full HD
  • LED backlight: Yes
  • Native aspect ratio: 16:9
  • Anti-glare screen: Yes
  • Display brightness: 300
  • Colour gamut: 100
  • RGB colour space: sRGB
  • Maximum refresh rate: 144
  • Contrast ratio (typical): 1000:1
  • Colour name: Luna grey
  • Product type: Laptop
  • Product colour: Grey
  • Form factor: Clamshell
  • Housing material: Acrylonitrile butadiene styrene (ABS),Polycarbonate (PC)
  • Market positioning: Gaming
  • Internal memory: 16
  • Internal memory type: DDR5-SDRAM
  • Memory clock speed: 4800
  • Memory form factor: SO-DIMM
  • Memory layout (slots x size): 1 x 16
  • Memory slots: 2x SO-DIMM
  • Maximum internal memory: 16
  • Memory channels: Single-channel
  • Total storage capacity: 1000
  • Storage media: SSD
  • Total SSDs capacity: 1000
  • Number of SSDs installed: 1
  • SSD capacity: 1000
  • NVMe: Yes
  • SSD interface: PCI Express 4.0
  • M.2 SSD size: 2242 (22 x 42 mm)
  • SSD form factor: M.2
  • Card reader integrated: Yes
  • Discrete GPU manufacturer: NVIDIA
  • Discrete graphics card: Yes
  • Discrete graphics memory type: GDDR6
  • Discrete graphics card memory: 6
  • On-board GPU manufacturer: AMD
  • On-board graphics card: Yes
  • On-board graphics card family: AMD Radeon
  • On-board graphics card model: AMD Radeon 680M
  • AMD FreeSync: Yes
  • Audio chip: Realtek ALC3287
  • Audio system: Nahimic Audio
  • Number of built-in speakers: 2
  • Speaker power: 2
  • Built-in microphone: Yes
  • Number of microphones: 2
  • Front camera: Yes
  • Front camera HD type: HD
  • Front camera resolution: 1280 x 720
  • Privacy camera: Yes
  • Privacy type: Privacy shutter
  • Top Wi-Fi standard: Wi-Fi 6 (802.11ax)
  • Wi-Fi standards: Wi-Fi 6 (802.11ax)
  • Antenna type: 2x2
  • Ethernet LAN: Yes
  • Ethernet LAN data rates: 100/1000
  • Bluetooth: Yes
  • Bluetooth version: 5.2
  • WWAN: Not installed
  • USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity: 2
  • USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity: 1
  • Ethernet LAN (RJ-45) ports: 1
  • HDMI ports quantity: 1
  • HDMI version: 2.1
  • Combo headphone/mic port: Yes
  • Motherboard chipset: AMD SoC
  • Pointing device: Touchpad
  • Numeric keypad: Yes
  • Keyboard language: English
  • Copilot key: Yes
  • Battery technology: Lithium-Ion (Li-Ion)
  • Battery capacity: 57.5
  • Battery life (max): 3.5
  • Continuous video playback time: 10.5
  • Fast charging: Yes
  • Fast charging time (50%): 30