Menu
Your Cart

HP 15s-eq1074nia

HP 15s-eq1074nia
HP 15s-eq1074nia
HP 15s-eq1074nia
HP 15s-eq1074nia
HP 15s-eq1074nia
  • AMD Athlon 3150U
  • 8G
  • 256GB
  • 15.6" FHD
17,590ден.
  • Залиха: Има
  • Шифра: 48M33EA
  • Гарантен рок: 12 месеци
Операционен системFreeDOS
Семејство на процесориAMD Athlon™ Gold процесор
процесорПроцесор AMD Athlon™ Gold 3150U (базна фреквенција 2,4 GHz, максимална фреквенција до 3,3 GHz, 4 MB L3 кеш, 2 јадра, 4 нишки) 1 2 
Збир на колаВградениот SoC на AMD
Графикавграден,
AMD Radeon™ графичка картичка
Меморија8GB (2x4 GB) RAM меморија DDR4-2400 MHz (1 x 4 GB)
(Брзини на пренос на податоци до 2400 MT/s.) 
Внатрешна меморија256 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD диск
ПриказFHD (1920 x 1080) дисплеј со дијагонала од 39,6 cm (15,6 инчи), микро рамка, анти-отсјај, 220 nits и 45% NTSC 3
Екран на допирбр
Сооднос екран-тело (без звучници)82,12% 4
Табела со бои45% NTSC
Осветленост220 нишки
Минимални димензии (Ш x Д x В)35,85 x 24,2 x 1,79 см(Димензиите зависат од конфигурацијата)
Тежина1,69 кг(Тежината зависи од конфигурацијата)
Тип на батерија3-клеточна литиум-јонска батерија (41 Whr)
Траење на батеријатаДо 7 часа 5
Време на полнење на батеријатаПоддржува брзо полнење на батеријата: околу 50% за 45 минути 6
БезжиченRealtek RTL8821CE 802.11a/b/g/n/ac (1x1) Wi-Fi® и Bluetooth® 4.2 комбо интерфејс(компатибилен со технологијата Miracast и со поддршката MU-MIMO)
Боја на производотСјајно црно
ТастатураДлабоко црна тастатура со целосна големина со подлога за бирање
Веб камераHP True Vision 720p HD камера со вградени двоканални дигитални микрофони
Звучни функцииДва звучници
Уред за покажувањеHP ImagePad со поддршка за мулти-допир; прецизна поддршка на подлогата за допир
Слотови за проширување1 SD читач на медиа картички во различни формати
Вратата1 SuperSpeed ​​USB Type-C® конектор со брзина на сигнализација од 5 Gb/s; 2 SuperSpeed ​​USB Type-A конектори со брзина на сигнализација од 5 Gb/s; 1 HDMI 1.4b конектор; 1 паметен конектор за напојување; 1 комбо приклучок за слушалки/микрофон
Оптички погонОптичкиот погон не е вклучен
Вид на напојувањеПаметно напојување со наизменична струја од 45 вати
Читач на отпечатоциЧитачот на отпечатоци не е достапен
Гаранција1-годишна ограничена гаранција (1/1/0) вклучува една година гаранција за делови и работна сила. Поправка на лице место не е вклучена. Условите и правилата се разликуваат во зависност од земјата. Се применуваат одредени ограничувања и исклучувања.
Тагови: HP 15s-eq1074nia 48M33EA