Menu
Your Cart

HP 15s-eq1074nia

HP 15s-eq1074nia
HP 15s-eq1074nia
HP 15s-eq1074nia
HP 15s-eq1074nia
HP 15s-eq1074nia
  • AMD Athlon 3150U
  • 4G
  • 256GB SSD NVMe
16,340ден.
  • Залиха: Има
  • Шифра: 48M32EA
  • Гарантен рок: 12 месеци
Операционен систем FreeDOS
Семејство на процесори AMD Athlon™ Gold процесор
процесор Процесор AMD Athlon™ Gold 3150U (базна фреквенција 2,4 GHz, максимална фреквенција до 3,3 GHz, 4 MB L3 кеш, 2 јадра, 4 нишки) 1 2 
Збир на кола Вградениот SoC на AMD
Графика вграден,
AMD Radeon™ графичка картичка
Меморија 4 GB RAM меморија DDR4-2400 MHz (1 x 4 GB)
(Брзини на пренос на податоци до 2400 MT/s.) 
Внатрешна меморија 256 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD диск
Приказ FHD (1920 x 1080) дисплеј со дијагонала од 39,6 cm (15,6 инчи), микро рамка, анти-отсјај, 220 nits и 45% NTSC 3
Екран на допир бр
Сооднос екран-тело (без звучници) 82,12% 4
Табела со бои 45% NTSC
Осветленост 220 нишки
Минимални димензии (Ш x Д x В) 35,85 x 24,2 x 1,79 см(Димензиите зависат од конфигурацијата)
Тежина 1,69 кг(Тежината зависи од конфигурацијата)
Тип на батерија 3-клеточна литиум-јонска батерија (41 Whr)
Траење на батеријата До 7 часа 5
Време на полнење на батеријата Поддржува брзо полнење на батеријата: околу 50% за 45 минути 6
Безжичен Realtek RTL8821CE 802.11a/b/g/n/ac (1x1) Wi-Fi® и Bluetooth® 4.2 комбо интерфејс(компатибилен со технологијата Miracast и со поддршката MU-MIMO)
Боја на производот Сјајно црно
Тастатура Длабоко црна тастатура со целосна големина со подлога за бирање
Веб камера HP True Vision 720p HD камера со вградени двоканални дигитални микрофони
Звучни функции Два звучници
Уред за покажување HP ImagePad со поддршка за мулти-допир; прецизна поддршка на подлогата за допир
Слотови за проширување 1 SD читач на медиа картички во различни формати
Вратата 1 SuperSpeed ​​USB Type-C® конектор со брзина на сигнализација од 5 Gb/s; 2 SuperSpeed ​​USB Type-A конектори со брзина на сигнализација од 5 Gb/s; 1 HDMI 1.4b конектор; 1 паметен конектор за напојување; 1 комбо приклучок за слушалки/микрофон
Оптички погон Оптичкиот погон не е вклучен
Вид на напојување Паметно напојување со наизменична струја од 45 вати
Читач на отпечатоци Читачот на отпечатоци не е достапен
Гаранција 1-годишна ограничена гаранција (1/1/0) вклучува една година гаранција за делови и работна сила. Поправка на лице место не е вклучена. Условите и правилата се разликуваат во зависност од земјата. Се применуваат одредени ограничувања и исклучувања.
Тагови: HP 15s-eq1074nia