VGA AS RX560-O2G

Распродадено  VGA AS RX560-O2G
Основни карактеристики
ГПУ брендAMD Radeon
ГПУ моделRX560
СобирницаPCIe 3.0 x16
Количина на меморија [МБ]2048
МеморијаGDDR5
Мемоиски интерфејс128-bit
Работен такт ГПУ [МХз]1175
Такт на меморија [МХз]7000
РАМДАЦ [МХз]n/a
Стреам процесори1024
Радни такт стреам процесора [МХз] 
Макс. резолуција5120x2880
Останати карактеристики
ХДМИ1x HDMI 2.0
Дополнителна опрема 
Остало 
Конектори
ДВИ излезDVI-D
Д-суб излезn/a
ХДТВn/a
Видео излезn/a
Видео влезn/a
Дуал Д-суб излезn/a
Дуал ДВИ излезn/a
Дисплаи порт1x Display port

Напиши коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да можете да напишете коментар
  • Прегледи: 543
  • Бренд: Asus
  • Шифра: 0902273
  • Залиха: Распродадено
  • 7,700ден.

Тагови: VGA-AS-RX560-O2G