Menu
Your Cart

MSI GL66 i7-11800H/16GB/512GB SSD/RTX3070 8GB/15.6" FHD 144Hz IPS/SS RGB KB/Win10

MSI GL66 i7-11800H/16GB/512GB SSD/RTX3070 8GB/15.6" FHD 144Hz IPS/SS RGB KB/Win10
MSI GL66 i7-11800H/16GB/512GB SSD/RTX3070 8GB/15.6" FHD 144Hz IPS/SS RGB KB/Win10
Сериозен гејминг Распродадено
MSI GL66 i7-11800H/16GB/512GB SSD/RTX3070 8GB/15.6" FHD 144Hz IPS/SS RGB KB/Win10
MSI GL66 i7-11800H/16GB/512GB SSD/RTX3070 8GB/15.6" FHD 144Hz IPS/SS RGB KB/Win10
MSI GL66 i7-11800H/16GB/512GB SSD/RTX3070 8GB/15.6" FHD 144Hz IPS/SS RGB KB/Win10
106,420ден.
  • Залиха:: Распродадено
  • Шифра: 599873076

CPU: Intel® Core™ i7-11800H Processor (24M Cache, up to 4.60 GHz) 8C/16T
RAM: 16GB (8G*2) DDR4 3200MHz
SSD: 512GB NVMe SSD
GPU: NVIDIA GeForce RTX 3070 8GB GDDR6
COMMS: LAN 10/100/1000 Mbps, Wireless 802.11ax (2x2), Bluetooth 5.1
PORTS: 2x USB 3.2 Gen1; 1x USB 2.0, 1x USB 3.2 Gen1 Type C, HDMI (supports 4K @ 60Hz), 1 Audio Combo (1/8"),
Battery: 4 cell (53Whr)
Camera: 720p, Mic
OS: Windows 10 Home (Free upgrade to Windows 11* when available)
Weight: 2.10 kg
Additional features: Single zone RGB keyboard with Anti-Ghost key (99 Key)

More info: https://us.msi.com/Laptop/Pulse-GL66-11UX/Overview    

Гаранција: 12 месеци

Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни). Политика за колачиња.