Notebook Lenovo S145-15IIL, 15.6" FHD/I7-1065G7/8GB/256G M.2 SSD - 81W8003KRM

-3% Notebook Lenovo S145-15IIL, 15.6" FHD/I7-1065G7/8GB/256G M.2 SSD - 81W8003KRM
Основни карактеристики
ОСDOS
ЦПУ брендIntel
ЦПУ типCore i7
ЦПУ модел1065G7
ЦПУ брзина [ГХз]1,3
ЧипсетIntel SoC Platform
Л2 кеш0
Цоре4
Интегрирана меморија [МБ]4
Л3 кеш8
Меморија [ГБ]8
Макс. количина на меморија [ГБ]12
Конфигурација меморије1 modul
Број на мемориски слотови1
Такт на меморијата [МХз]2666
Мемориски слотSO-DIMM DDR4
Екран15,6"
Вид на агол
 • Antiglare
 • TN
Омјер16:9
Макс. резолуција1920x1080
Име на резолуцијатаFHD
Свјетлина екрана[нитс]220
ХДД[ГБ]n/a
ХДД [ГБ]n/a
ССД[ГБ]256
Тип ССД-аM.2 PCIe NVMe
ЕММЦ[ГБ] 
ВГАIntel
ВГА моделIris Plus
ВГА меморија [ГБ]-
ВГА Тип меморије-
Оптичка единицаn/a
Мрежа
 • 802.11ac
 • Bluetooth 5.0
АудиоHD Audio
Димензии и маса
Тежина [кг]1,85
Останати карактеристики
Видео камера0,3 MPix
Читач на картички
 • SD
 • microSD
БојаSiva
Батерија - типLi-Ion
Батерија 
ДодатоциTPM
Гаранција24 mjeseca
Слотови
Сериски приклучокn/a
Д-субn/a
ХДМИ1
РЈ45n/a
Аудио Вл-Излез1
Тип УСБ Типе-Ц 
Дисплаи Портn/a
мини Дисплаи Портn/a
Заден панел
УСБ 2.01
УСБ 3.00
УСБ 3.12
УСБ Типе-Ц0
Тхундерболт 30

Напиши коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да можете да напишете коментар
 • Прегледи: 80
 • Бренд: Lenovo
 • Шифра: 06409932
 • Залиха: Има
Понуда со ограничено време:
 • 33,590ден.
 • 32,570ден.

Тагови: Notebook Lenovo S145-15IIL, 15.6" FHD/I7-1065G7/8GB/256G M.2 SSD - 81W8003KRM