Menu
Your Cart

Asus ROG Strix Scar Ryzen9 5900HX/16GB/1TB SSD/RTX 3080 8GB/15,6" FHD 300Hz/Win10

Asus ROG Strix Scar Ryzen9 5900HX/16GB/1TB SSD/RTX 3080 8GB/15,6" FHD 300Hz/Win10
Asus ROG Strix Scar Ryzen9 5900HX/16GB/1TB SSD/RTX 3080 8GB/15,6" FHD 300Hz/Win10
Сериозен гејминг Прашај
Asus ROG Strix Scar Ryzen9 5900HX/16GB/1TB SSD/RTX 3080 8GB/15,6" FHD 300Hz/Win10
Asus ROG Strix Scar Ryzen9 5900HX/16GB/1TB SSD/RTX 3080 8GB/15,6" FHD 300Hz/Win10
Asus ROG Strix Scar Ryzen9 5900HX/16GB/1TB SSD/RTX 3080 8GB/15,6" FHD 300Hz/Win10
159,990ден.
  • Залиха:: Прашај
  • Шифра: 599873073

CPU: AMD Ryzen 9 5900HX 16M Cache, up to 4.6 GHz, 8 Core 16 Threads
Memory: 16GB DDR4 3200MHz , Max 64GB
Storage: 1TB NVMe PCIe SSD
Display: 15.6" FHD (1920x1080), 300Hz, IPS-Level
Graphics: NVIDIA GeForce RTX 3080, 8 GB GDDR6 graphics card with ROG Boost up to 1645 MHz at 115 W (130 W with dynamic boost)
Connectivity: 10/100/1000 Mbps (LAN), Wi-Fi 6 (802.11ax) (wireless LAN) + Bluetooth 5.1 (dual band) 2x2
Ports: USB 3.2 Gen 2 Type-C with power delivery and display port, 3 USB 3.2 Gen 1 Type-A ports, HDMI 2.0b, RJ-45 connector, 3.5mm combo audio jack
OS: Windows 10 Home
Battery: 90WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion
Weight: 2.3 kg
Additional features: Mech RGB optical keyboard per key, 2 x 4W speaker with Smart Amp Technology, 2 x 2W tweeter    

  • Гаранција: 12 месеци
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни). Политика за колачиња.