Notebook Acer Nitro AN515-54-56LK, Intel i5 9300H/8GB/15,6" FHD IPS/SATA 1000GB + SSD 256GB/GTX 1650-4GB

-3% Notebook Acer Nitro AN515-54-56LK, Intel i5 9300H/8GB/15,6" FHD IPS/SATA 1000GB + SSD 256GB/GTX 1650-4GB

Основни карактеристики
ЦПУ брендIntel
ЦПУ типCore i5
ЦПУ модел9300H
ЦПУ брзина [ГХз]2,40
Л2 кешn/a
Л3 кеш8 MB
Чипсет 
Цоре4
Меморија [ГБ]8
Интегрирана меморија [МБ] 
Такт на меморијата [МХз]2666
Мемориски слотSO-DIMM DDR4
Макс. количина на меморија [ГБ]32
Број на мемориски слотови2
Екран15,6"
Вид на агол
 • AG (AntiGlare)
 • FullHD
 • IPS
 • LED backlit HD
 • WVA (Wide Viewing Angle)
Макс. резолуција1920x1080
ХДД [ГБ]SATA 1000 + SSD 256
Број на вртежи [рпм]n/a
ВГАNVIDIA GeForce GTX 1650 (4 GB)
Оптичка единицаn/a
АудиоWaves MaxxAudio
Мрежа
 • 802.11ac
 • Bluetooth 4.0
 • GbitLAN
3Г модулne
Димензии и маса
Тежина [кг]2,3
Останати карактеристики
ОСLinux
Видео камераHD 720p
Читач на картичкиn/a
БојаCrna
БатеријаLi-Ion 4 ćelije
ДодатоциBacklit Keyboard, PCIe NVMe SSD
Слотови
влез за прошируваве 
Заден панел
Паралелни приклучокn/a
Сериски приклучокn/a
Д-субn/a
С-Видео Оутn/a
ХДМИ1
ДВИ 
РЈ451
РЈ11n/a
ФиреВиреn/a
Аудио Вл-Излез1
УСБ 2.01
УСБ 3.02
еСАТА0
Дисплаи Портn/a
Мицро УСБn/a
Мицро ХДМИn/a
УСБ 3.10
УСБ Типе-Ц1
мини Дисплаи Портn/a
Тхундерболт 30
Гаранција: 12 месеци;
Напиши коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да можете да напишете коментар
 • Прегледи: 1010
 • Бренд: Acer
 • Шифра: 0852476
 • Залиха: Има
Понуда со ограничено време:
 • 45,800ден.
 • 44,470ден.

Тагови: Notebook Acer Nitro AN515-54-56LK, Intel i5 9300H/8GB/15, 6" FHD IPS/SATA 1000GB + SSD 256GB/GTX 1650-4GB