Notebook Acer A315-55G-3917 Intel Core i3-10110U/8GB/256GB SSD/GeForce MX230 2GB - NX.HNSEX.00F

Notebook Acer A315-55G-3917 Intel Core i3-10110U/8GB/256GB SSD/GeForce MX230 2GB - NX.HNSEX.00F
Основни карактеристики
ОСDOS
ЦПУ брендIntel
ЦПУ типCore i3
ЦПУ модел10110U
ЦПУ брзина [ГХз]2,10
ЦПУ Турбо Брзина [ГХз] 
Цоре2
Л2 кеш0
Л3 кеш0
Меморија [ГБ]8
Конфигурација меморије1 modul
Такт на меморијата [МХз]2666
Мемориски слотSO-DIMM DDR4
Макс. количина на меморија [ГБ]20
Број на мемориски слотови1
Екран15,6"
Вид на агол 
Омјер 
Макс. резолуција1920x1080
Име на резолуцијатаFHD
Свјетлина екрана[нитс] 
ХДД[ГБ] 
ХДД [ГБ]SSD 256
ССД[ГБ]256
Тип ССД-а 
ЕММЦ[ГБ] 
ВГАNvidia
ВГА моделGeForce MX230
ВГА меморија [ГБ]2
ВГА Тип меморијеGDDR5
Оптичка единицаn/a
Мрежа
  • 802.11ac
  • Bluetooth 4.1
  • GbitLAN
АудиоHD Audio
Димензии и маса
Тежина [кг]1,9
Останати карактеристики
Видео камераHD 720p
Читач на картичкиSD
БојаCrna
Батерија - тип 
Батерија3
Батерија - Капацитет (Вх) 
Додатоци 
Гаранција12 mjeseci pravne osobe/24 mjeseca fizičke osobe
Слотови
Сериски приклучокn/a
Д-субn/a
С-Видео Оутn/a
ХДМИ1
РЈ451
Аудио Вл-Излез1
УСБ 2.01
УСБ 3.00
УСБ 3.12
УСБ Типе-Ц0
Тип УСБ Типе-Ц 
Дисплаи Портn/a
мини Дисплаи Портn/a
Тхундерболт 30
Тхундерболт 4 
УСБ 3.2 

Напиши коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да можете да напишете коментар
  • Прегледи: 621
  • Бренд: Acer
  • Шифра: 0852633
  • Залиха: Има
  • 26,490ден.

Тагови: Notebook Acer A315-55G-3917 Intel Core i3-10110U/8GB/256GB SSD/GeForce MX230 2GB - NX.HNSEX.00F