NOTEBOOK LENOVO Yoga C340-14IML, 14.0" FHD TOUCH/I5-10210U/8GB/256G SSD/Win10-PRO - 81TK00FRRM

Ново NOTEBOOK LENOVO Yoga C340-14IML, 14.0" FHD TOUCH/I5-10210U/8GB/256G SSD/Win10-PRO - 81TK00FRRM
Основни карактеристики
ЦПУ брендIntel
ЦПУ типCore i5
ЦПУ модел10210U
ЦПУ брзина [ГХз]2,10
Л2 кеш 
Л3 кеш4 MB
ЧипсетIntel SoC
Цоре2
Меморија [ГБ]8
Интегрирана меморија [МБ]4
Такт на меморијата [МХз]2666
Мемориски слотSO-DIMM DDR4
Макс. количина на меморија [ГБ]12
Број на мемориски слотови1
Екран14"
Вид на агол
 • FullHD
 • IPS
 • Multitouch
Макс. резолуција1920x1080
ХДД [ГБ]SSD 256
Број на вртежи [рпм]n/a
ВГАIntel UHD Graphics
Оптичка единицаn/a
АудиоHD Audio, Dolby Audio, stereo speakers, 2W x 2
Мрежа
 • 802.11ac
 • Bluetooth 4.2
3Г модулne
Димензии и маса
Тежина [кг]1,65
Останати карактеристики
ОСFree DOS
Видео камераHD 720p
Читач на картички
 • SD
 • SD-Pro
 • SDHC (SD2.0)
 • SDXC
 • microSD
 • miniSD
 • miniSDHC (SD2.0)
БојаPlatina
Батеријаn/a
Додатоци 
Слотови
влез за проширувавеn/a
Заден панел
Паралелни приклучокn/a
Сериски приклучокn/a
Д-субn/a
С-Видео Оутn/a
ХДМИ1
ДВИn/a
РЈ45n/a
РЈ11n/a
ФиреВиреn/a
Аудио Вл-Излез1
УСБ 2.00
УСБ 3.00
еСАТАn/a
Дисплаи Портn/a
Мицро УСБn/a
Мицро ХДМИn/a
УСБ 3.12
УСБ Типе-Ц1
мини Дисплаи Портn/a
Тхундерболт 30
 • Гаранција: 24 месеци


Напиши коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да можете да напишете коментар
 • Прегледи: 29
 • Бренд: Lenovo
 • Шифра: 06409937
 • Залиха: Има
 • 41,980ден.

Тагови: NOTEBOOK LENOVO Yoga C340-14IML, 14.0" FHD TOUCH/I5-10210U/8GB/256G SSD/Win10-PRO - 81TK00FRRM