NOT AC SF314-56-58QD, NX.H4CEX.018

NOT AC SF314-56-58QD, NX.H4CEX.018
Основни карактеристики
ЦПУ брендIntel
ЦПУ типCore i5
ЦПУ модел8265U
ЦПУ брзина [ГХз]1,60
Л2 кеш4 MB
Л3 кеш 
Чипсет 
Цоре4
Меморија [ГБ]8
Интегрирана меморија [МБ] 
Такт на меморијата [МХз]1600
Мемориски слотSO-DIMM DDR4
Макс. количина на меморија [ГБ]12
Број на мемориски слотови1
Екран14"
Вид на агол
  • FullHD
  • IPS
  • LED backlit HD
Макс. резолуција1920x1080
ХДД [ГБ]SSD 512
Број на вртежи [рпм]n/a
ВГАIntel UHD
Оптичка единицаn/a
Аудио2 Stereo Speakers
Мрежа
  • 802.11ac
  • Bluetooth
3Г модулne
Димензии и маса
Тежина [кг]1,45
Останати карактеристики
ОСLinux
Видео камераn/a
Читач на картичкиSD
БојаSrebrna
БатеријаLi-Ion 4 ćelije
ДодатоциMetalno kućište, backlit keyboard, fingeprint reader, do 12h trajanje baterije
Слотови
влез за прошируваве 
Заден панел
Паралелни приклучокn/a
Сериски приклучокn/a
Д-субn/a
С-Видео Оутn/a
ХДМИ1
ДВИ 
РЈ45n/a
РЈ11n/a
ФиреВиреn/a
Аудио Вл-Излезn/a
УСБ 2.01
УСБ 3.02
еСАТА0
Дисплаи Портn/a
Мицро УСБn/a
Мицро ХДМИn/a
УСБ 3.10
УСБ Типе-Ц1
мини Дисплаи Портn/a
Тхундерболт 30

Гаранција: 12 месеци

Напиши коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да можете да напишете коментар
  • Прегледи: 62
  • Бренд: Acer
  • Шифра: 0852270
  • Залиха: Има
  • 33,503ден.

Тагови: NOT AC SF314-56-58QD, NX.H4CEX.018