Menu
Your Cart

MSI Sword 15 i7-11800H/8GB/512GB SSD/RTX3050Ti 4GB/15.6" FHD 144Hz IPS/SS KB/Win10/White

MSI Sword 15 i7-11800H/8GB/512GB SSD/RTX3050Ti 4GB/15.6" FHD 144Hz IPS/SS KB/Win10/White
MSI Sword 15 i7-11800H/8GB/512GB SSD/RTX3050Ti 4GB/15.6" FHD 144Hz IPS/SS KB/Win10/White
Нов модел Распродадено
MSI Sword 15 i7-11800H/8GB/512GB SSD/RTX3050Ti 4GB/15.6" FHD 144Hz IPS/SS KB/Win10/White
MSI Sword 15 i7-11800H/8GB/512GB SSD/RTX3050Ti 4GB/15.6" FHD 144Hz IPS/SS KB/Win10/White
MSI Sword 15 i7-11800H/8GB/512GB SSD/RTX3050Ti 4GB/15.6" FHD 144Hz IPS/SS KB/Win10/White
67,760ден.
  • Залиха:: Распродадено
  • Шифра: 599873416

CPU: Intel® Core™ i7-11800H Processor (24M Cache, up to 4.60 GHz) 8C/16T
RAM: 8GB DDR4 3200MHz
SSD: 512GB NVMe SSD
GPU: NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti 4GB GDDR6
DISPLAY: 15.6" FHD, IPS-Level 144Hz 45%NTSC
COMMS: LAN 10/100/1000 Mbps, Wireless 802.11ax (2x2), Bluetooth 5.1
PORTS: 2x USB 3.2 Gen1; 1x USB 2.0, 1x USB 3.2 Gen1 Type C, HDMI (supports 4K @ 60Hz), 1 Audio Combo (1/8"),
Battery: 3 cell (53Whr)
Camera: 720p, Mic
OS: Windows 10 Home (Free upgrade to Windows 11* when available)
Weight: 2.10 kg
Additional features:Blue keyboard with Anti-Ghost key (99 Key), Nahimic 3 / Hi-Res Audio, Speakers 2W*2,

More info: https://us.msi.com/Laptop/Sword-15-A11UX/Overview    

  • Гаранција: 12 месеци


Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни). Политика за колачиња.