Menu
Your Cart

HP 15s-eq2042na 15.6" FHD | AMD Ryzen 3 5300U | 8G | 256GB | Windows 11 Home - 593J3EA

HP 15s-eq2042na 15.6" FHD | AMD Ryzen 3 5300U | 8G | 256GB | Windows 11 Home - 593J3EA
HP 15s-eq2042na 15.6" FHD | AMD Ryzen 3 5300U | 8G | 256GB | Windows 11 Home - 593J3EA
Бесплатна достава Нај-продаван
HP 15s-eq2042na 15.6" FHD | AMD Ryzen 3 5300U | 8G | 256GB | Windows 11 Home - 593J3EA
HP 15s-eq2042na 15.6" FHD | AMD Ryzen 3 5300U | 8G | 256GB | Windows 11 Home - 593J3EA
HP 15s-eq2042na 15.6" FHD | AMD Ryzen 3 5300U | 8G | 256GB | Windows 11 Home - 593J3EA
27,750ден.
  • Залиха:: Има
  • Шифра: 593J3EA

Product number
593J3EA
Product name
HP Laptop 15s-eq2042na
Microprocessor
AMD Ryzen™ 3 5300U (up to 3.8 GHz max boost clock, 4 MB L3 cache, 4 cores, 8 threads)
Chipset
AMD Integrated SoC
Memory, standard
8 GB DDR4-3200 MHz RAM (1 x 8 GB)
Video graphics
  • AMD Radeon™ Graphics
  • Integrated
Hard drive
256 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD
Optical drive
Optical drive not included
Display
39.6 cm (15.6") diagonal, FHD (1920 x 1080), micro-edge, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC
Wireless connectivity
Realtek RTL8821CE-M 802.11a/b/g/n/ac (1x1) Wi-Fi® and Bluetooth® 4.2 combo
Expansion slots
1 multi-format SD media card reader
External ports
1 SuperSpeed USB Type-C® 5Gbps signaling rate; 2 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate; 1 HDMI 1.4b; 1 AC smart pin; 1 headphone/microphone combo
Minimum dimensions (W x D x H)
35.85 x 24.2 x 1.79 cm
Weight
1.69 kg
Power supply type
45 W Smart AC power adapter
Battery type
3-cell, 41 Wh Li-ion
Battery life mixed usage
Up to 9 hours and 30 minutes
Video Playback Battery life
Up to 9 hours
Webcam
HP True Vision 720p HD camera with integrated dual array digital microphones
Audio
Dual speakers

Software

Operating system
Windows 11 Home in S mode
  • Гаранција: 12 месеци

Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни). Политика за колачиња.